Octrooibox wordt Innovatiebox

De Octrooibox zal in 2010 een aantal belangrijke wijzigingen ondergaan. Deze veranderingen vormen een onderdeel van het Belastingplan 2010.

De Octrooibox zal vanaf 2010 omgedoopt worden tot de Innovatiebox. De bestaande naam is niet langer representatief voor het instrument aangezien een Octrooi sinds 2008 geen vereiste meer is om er gebruik van te kunnen maken.

Naast de naamswijziging kent het instrument een aantal inhoudelijke wijzigingen die vanaf 2010 in zullen gaan, te weten:

·

Het plafond van € 400.000,- winst welke op basis van een S&O verklaring (WBSO) binnen de Octrooibox kan worden geplaatst vervalt binnen de Innovatiebox;

·

Het tarief voor vennootschapsbelasting wordt van de huidige 10% binnen de Octrooibox, verlaagd naar 5% binnen de Innovatiebox;

·

Verliezen op innovatieve activiteiten worden aftrekbaar tegen het reguliere tarief van 25,5% in plaats van het verlaagde tarief van 5%.

Kortom, de Innovatiebox zal vanaf 2010 nog meer voordelen bieden dan dat de Octrooibox dat momenteel reeds doet. Heeft u vragen inzake de Innovatiebox of bent u benieuwd of de Octrooibox op dit moment een voordeel voor uw organisatie kan bieden, neem dan contact op met Frank Waleczek (Enschede) of Emiel Ligtenbarg (Enschede).

Interessante links